نطق میان دستور نیازآذری در خانه ملت؛ تذکر نماینده بابل به ۱۳ وزیر

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی به وزرای نیرو، ارتباطات، کار، نفت، ارشاد، علوم، آموزش و پرورش، ورزش، بهداشت، جهاد و کشاورزی، صنعت،راه و رییس سازمان میراث فرهنگی تذکر داد.

به گزارش مازند تایمز به نقل از شمال نیوز

، حسین نیازآذری روز یک‌شنبه ۲۶ فروردین ماه امسال در نطق میان دستور در خانه ملت،با تبریک به‌مناسبت عید مبعث و گرامیداشت یاد و خاطره سرداران و یک‌هزار و ۷۴۴ شهید شهرستان بابل، اظهار کرد:مردم از مجلس شورای اسلامی و نمایندگان خویش انتظار دارند در کنار وظایف نمایندگی همواره پیگیر مطالبات حوزه انتخابیه باشند و اگر مسائلی از تریبون خانه ملت مطرح می‌شود چیزی جز دغدغه‌های آنان نیست.

وی با بیان اینکه بدون تردید مجلس باید مدافع حقوق اساسی ملت و صدای رسای مردم باشد، افزود: پیشرفت و تعالی جامعه در گرو همگرایی قوای سه‌گانه و دیگر نهادها در بستر همدلی ایجاد خواهد شد و هر گروه، جریان و شخصی که در مسیر اعتمادآفرینی، امیدبخشی و استحکام وحدت جامعه گام بردارد شایسته تکریم است.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی خطاب دولت و دستگاه قضایی، گفت: مردم شریف و قدرشناس کشورمان که همواره پشتیبان نظام و حامی ولایت هستند توقعی جز کار و خدمت از ما ندارند و هر گونه قصور و کوتاهی توسط مسؤولان بی‌ثباتی به اعتماد عمومی و خدشه‌دارکردن امنیت ملی محسوب می‌شود لذا شایسته است درسال جدید با تمام توان برای هم‌افزایی، کار جهادی و تلاش مضاعف برای تحقق شعارملی سال که از اهداف اقتصاد مقاومتی است، بکوشیم.

نیازآذری یادآور شد: حفظ اشتغال موجود و ایجاد فرصت‌های شغلی جدید، تکریم به سرمایه‌گذاران در امر تولید و دستان پینه‌بسته کشاورزان، دامداران، باغداران و کارگران در پرتو حمایت جانبه از کالای ایرانی تجلی می‌یابد.

وی تصریح کرد: در کنار توجه به مسائل امنیتی، سیاسی، اقتصادی و عمرانی نباید از مدیریت مسائل اجتماعی و فرهنگی غافل باشیم و نگرانی خانواده‌ها از آسیب‌های اجتماعی را باید جدی گرفت.

نماینده مردم بابل در مجلس درباره مدیریت شبکه‌های مجازی و پیام رسان‌ها، گفت: حفظ منافع ملی و حریم خصوصی زندگی مردم و اسرار آنها مقدم بر همه امور باشد.

نیازآذری بیان کرد: مردم ما از رئیس‌جمهور، معاونان و یکایک وزرای دولت و استاندار مازندران انتظار دارند تا دیر نشده به‌طور ویژه و اساسی مسائل و مشکلات بیست و سومین شهرستان پرجمعیت کشور یعنی بابل را به‌طور دقیق ارزیابی و بررسی کنند.

وی با اعلام اینکه به مشکلات کشور واقف هستم، اضافه کرد: اما نمی‌توانم نسبت به مطالبات مردم در کنار همه فرصت‌های پیش‌رو بی‌تفاوت باشم.

نماینده مردم بابل در مجلس خاطرنشان کرد: اقشار مختلف مردم در حوزه انتخابیه همواره در دیدارها به‌ویژه در ایام نوروز نگرانی‌ها و انتظارات بحقی را مطرح کردند از جمله توجه به اشتغال جوانان، معیشت، مبارزه با فقر و فساد، حفظ محیط زیست و اجرای عدالت در کشور از دولت و دستگاه قضایی توقع رسیدگی عاجل دارند که شامل موارد زیر است؛

۱- آموزش و پرورش زیربنای توسعه هر جامعه است؛ در آستانه هفته گرامیداشت معلم علاوه بر تکریم به مقام شامخ معلم ، توجه به شان و منزلت آنان و در کنار آن معیشت و تامین مطالبات صنفی معلمان از جمله افزایش حقوق آنها از مصادیق بارز عدالت است، از مجلس و دولت می‌خواهم به این قشر فرهیخته اعم از شاغل و بازنشسته توجه شایسته‌تری داشته باشند، هرچند که خودم را شرمنده این قشر آبرومند می‌دانم.

۲- به وزیر جهاد کشاورزی درباره اهتمام جدی به تامین امنیت غذایی کشور با حمایت واقعی از کشاورزان، دامداران، باغداران و جلوگیری از واردت بی‌رویه و غیرضرور محصولات کشاورزی به‌ویژه برنج که هم‌اکنون متاسفانه ده‌ها هزار تن از تولیدات سال قبل در انبار کشاورزان و کارخانجات شالی‌کوبی بی‌مشتری مانده را متذکر و یادآوری می‌کنم.

۳- یادآوری به وزیر نیرو بابت تسریع در اجرای طرح‌های آب و فاضلاب شهرستان بابل، از آنجایی‌که اقتصاد استان مازندران آب پایه است متاسفانه این استان پرآب به‌دلیل عدم سرمایه‌گذاری دولت‌های ماضی و فعلی به چالش جدی کم‌آبی مواجه شده است که اشتغال و امنیت اقتصادی استان را به خطر انداخته است. لذا از شخص رئیس‌جمهور می‌خواهم برای مدیریت این ابرچالش پیش رو شخصا پیش قدم شوند.

۴- تأکید به وزیر ورزش و جوانان درمورد احداث استادیوم ورزشی در زمین اهدایی ۱۰ هکتاری حیدرکلا و توجه به ورزش روستاییان و عشایر و یادآوری برای تسریع در بهسازی ورزشگاه قدیمی شهر در زمینه مطالبات بحق طرفداران تیم فوتبال خونه به خونه بابل مورد توجه قرار گیرد.

۵- از وزیر صنعت، معدن و تجارت توقع داریم با توجه به وعده‌های داده شده نسبت به توسعه و تقویت شهرک‌های صنعتی و حمایت واقعی از تولیدکنندگان به‌ویژه سامان‌دهی معدن ذغال سنگ گلیران بندپی شرقی گام اساسی بردارند.

۶- به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی متذکر می‌شوم که با مدیران ضعیف و ناکارآمد در استان مصوبات مجلس و اهداف دولت برای خدمت به مردم محقق نمی‌شود؛ تاکی باید جوانان جویای کار، بازنشستگان و جامعه کارگری هزینه ناکارآمدی مدیران سیاسی و نالایق را بپردازنند؟ آقای وزیر! آیا ۳۰۰ هزار نفر بیمه شده تأمین اجتماعی حق یک بیمارستان را ندارند !؟علاوه بر از توجه جنابعالی و مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در مورد مجوز احداث درمانگاه شبانه‌روزی در شهر امیرکلا تقدیر و تشکر می‌شود.

۷- مجدانه از دولت می‌خواهم مصوبات مجلس را برای ایجاد اشتغال پایدار جوانان به‌ویژه تثبیت و توسعه اشتغال جوانان تحصیل‌کرده در سطح شهرها و روستاها را با جدیت اجرایی کنند و با تمهیدات مناسب اعتباری که در قانون بودجه سال ۹۷ فراهم شده فرصت اشتغال‌آفرینی را از دست ندهد.

۸- از وزیر علوم، تحقیات و فناوری انتظار می‌رود برای بهره‌برداری آموزشی و پژوهشی زمین ۲۳هکتاری روستای دونه‌سر بخش گتاب تمهیدات جدی اتخاذ کند که لازم می‌دانم از پیشرفت‌های علمی و آموزشی دانشگاه صنعتی نوشیروانی تشکر و قدردانی کنم.

۹- از وزیر راه و شهرسازی بیشتر توقع داریم به وضعیت نگران‌کننده راه‌های مواصلاتی شهرستان اهتمام شایسته‌ای داشته باشند و دستور تسریع عملیات اجرایی مصوبات سفر مشترک رئیس کمیسیون عمران مجلس و مقامات وزارت‌خانه را صادر کنند و همچنین اتصال راه‌آهن سراسری که حدود ۲۰کیلومتر با شهرستان فاصله دارد مورد توجه قرار گیرد؛طرح جامع شهر بابل و امیرکلا توجه به شهرداری‌های پنچ گانه شهرستان و پروژه‌های مدیریت شهری و روستایی توجه بیش از پیش وزرای کشور و راه و شهرسازی را می‌طلبد.

۱۰- از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی انتظار داریم به نشاط و شادابی و مطالبات فرهنگی و هنری جوانان این شهرستان توجه نکرده و طبق وعده داده شده نسبت به پروژه مجتمع سینمایی بابل و احداث فرهنگ‌سرای امیر پازواری امیرکلا اقدام کنند.

۱۱- شهرستان بابل به‌دلایل مختلف علمی و زیرساختی استعداد خوبی در کسب و کارهای نوپا و فنآورانه دارد لذا از وزیر ارتباطات و فنآوری اطلاعات و معاون علمی رئیس‌جمهوری می‌خواهم جوانان علاقه‌مند و پرتلاش این شهرستان را حمایت عملی کنند.

۱۲- علاوه بر تشکر از تلاش‌های دلسوزانه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تسریع در اجرای طرح‌های نیمه‌تمام نظام سلامت و ارتقای سطح درمانی، آموزشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل به‌ویژه اهتمام به طب سنتی و احداث کلینیک ویژه تخصصی در بخش لاله آباد که زمین مورد نیاز از سوی خیر نیک‌اندیش اهدا شد مورد درخواست جدی مردم منطقه است.

۱۳- حفظ مواریث فرهنگی و تاریخی و تقویت گردشگری مصداق بارز حمایت از سرمایه‌گذاری داخلی است، جوانان فرهنگ دوست بابلی همواره نگران حفظ آثار تاریخی هستند و از کم توجهی سازمان میراث فرهنگی گلایه دارند.

۱۴-با تشکر و قدردانی از وزیر نفت به‌دلیل پوشش گاز شهری در مناطق شهری و روستایی،تسریع در اتمام روستاهای باقی‌مانده مورد مطالبه جدی مردم است و همچنین بر سرمایه‌گذاری بالادستی در حوزه نفت و گاز در دریای خزر تاکید می‌شود.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*