استفاده از ظرفیت‌های علمی برای تحقق اقتصاد دانش‌بنیان در مرکز رشد واحد ساری

خبرگزاری مازند تایمز: رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری تاکید کرد: باید از دستاورد‌ها و ظرفیت‌های علمی جهت تحقق اقتصاد دانش‌بنیان در مرکز رشد این واحد استفاده کرد.

به گزارش خبرگزاری مازند تایمز به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری، دکتر کیومرث نیازآذری در جلسه شورای مرکز رشد این واحد با توجه به منویات مقام معظم رهبری در مورد اقتصاد دانش‌بنیان گفت: در اقتصاد دانش‌بنیان باید از پیشرفت‌ها و ظرفیت‌های علمی استفاده کرد تا اقتصاد روی محور علم قرار گیرد این بدان معناست که از حضور فعالان حوزه علم و دانش به همراه افرادی که در زمینه صنعت و تجارت دارای مهارت و تجربه هستند در تحقق اقتصاد دانش‌بنیان و اقتصاد مقاومتی استفاده کرد.

وی پیشرفت و موفقیت مراکز رشد را در به دست آوردن دو موضوع کلیدی علم و تولید عنوان کرد و افزود: اگر توسعه صنعت با علم و نوآوری همراه باشد، می‌تواند موفقیت و سودآوری بیشتری را به همراه داشته باشد در نتیجه باید در مرکز رشد به عنوان یک مرکز علمی و تحقیقاتی تولید محصولات دانش‌بنیان، توسعه و افزایش یابد.

رئیس شورای مرکز رشد فناوری اطلاعات در صنعت دانشگاه آزاد اسلامی ساری با توجه به امکانات مناسب آموزشی و پژوهشی در این واحد گفت: این واحد توانایی تبدیل شدن به دانشگاه کارآفرین را دارد و برای این مهم باید از تمامی ظرفیت‌های موجود استفاده کرد و شرایط را برای حضور نخبگان  فراهم ساخت که شناسایی و بکارگیری این توانایی‌ها بر عهده این مرکز رشد است.

نیازآذری افزود: باید به سمت دانشگاه کارآفرین حرکت کنیم تا منابع درآمدی فقط از شهریه‌های دانشجویان نباشد و در  این حال هم در بحث اشتغال جوانان و هم در بحث اقتصاد مقاومتی بتوانیم مشارکت داشته باشیم.

وی با هدف آشنایی بیشتر اعضای هیات علمی، کارکنان و دانشجویان با خدمات و امکانات مرکز رشد فناوری اطلاعات در صنعت دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری دستور برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت و برگزاری همایش‌های مشترک با صنعت بر اساس بخشنامه‌های موجود را صادر کرد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*